تبلیغات
امام علی علیه السلام - تشرف یافتگان
تشرف یافتگان | عمومی ,

ظهور خیلی طول نمی‌كشد

اشاره: حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای احمد قاضی زاهدی گلپایگانی (دامت‌‌بركاته) در كـتـاب ارزشـمـنـد "شیفتگان حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف " جلد سوم، قضیه‌ای را آورده‌اند كه تقدیم دوستان و علاقه‌مندان به حضرت بقیةاللّه ارواحنا فداه  می‌شود.ایشان نوشته‌اند:

در كـتابخانه دانشمند معظم و فاضل ارجـمـنـد دایـی مكرم آقای شیخ محمد قاضی زاهدی كتابی را به نام "گفتار بزرگان" دیـدم، این كتاب تألیف حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ حسین كاشانی، ساكن تهران می‌باشد. هر چند حـجم كـوچـكـی دارد، لـكـن مـطـالـب ارزشمندی را دارا است، از جمله در اواخر كتاب، بخش مشاهدات مؤلف است، كه بسیـار جـالب و خواندنی است؛ و چون این‌جانب، مؤلف را سال‌ها قبل دیده‌ام و اخلاصش را به اهل بیت قدس سره الشریف  می‌دانم و منبر دلنشین او را استماع نموده‌ام، و او را از شاگردان مخلص امام صادق علیه السلام  و از سـربـازان ارزشـمـند امام عصر ارواحنا فداه  یافته‌ام، به نقل مشاهداتش می‌پردازم.

 

ما در رعایت حال شما كوتاهی نمی‌كنیم

عـنـایـت اول: در حـدود سـال 1336 شـمسی در یكی از مدارس علوم دینی تهران به تدریس قوانین در اصول اشتغال داشـتم، هنگام تدریس از منزل اطلاع دادند كه برای شما مهمان آمده است، در حالی كه هیچ‌گونه پولی نداشتم، با خود گفتم درس را تمام می‌كنم و بعد به سراغ نسیه از دوستان و یا قرض الحسنه می‌روم.

درس كـه تـمـام شـد درب حـجـره‌ی مدرسه، یكی از دوستان خود را به نام "سید مهدی مكی-" كه از علمای با تقوای اهـل كـاشان است- مشاهده كردم، به ایشان اصرار كردم كه به حجره من داخل شـود، ایـشـان فـرمـودند: كار دارم شما تشریف بیاورید، عرضی دارم.

از اطاق خارج شدم، مشارالیه یك عدد اسكناس صدتومانی به من داد و گفت: اگر شما می‌خواهید به نیابت صاحب پول یـــك مــرتـبــه بــه زیــارت حـضــرت عبدالعظیم علیه السلام  بروید؛ و گفت: من كار دارم و رفت.

ایــن پــول در آن زمـان وجـه قـابـل ملاحظه‌ای بود و برای خرج میهمان كافی بود، اما عجیب است كه بعد از حدود دو ماه، سید مهدی مكی را در خیابان زیارت كردم و از ایشان سؤال كردم پولی كه به من دادید از چه كسی بود، ایشان اظهار بی اطلاعی كرد و گفت: من دو سال است كه تهران نیامده‌ام و خبری از این موضوع ندارم، آن وقت فهمیدم كه عنایت غیبی شامل حال حقیر شده است و با قیافه‌ی ایـن سید محترم- رَجُلِ الهی- به من كمك كرده است.


نوشته شده توسط سید روح الله نوربخش در جمعه 8 مهر 1384 و ساعت 07:09 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ + + + + + + کلامی از علی علیه السلام+ + پیام تسلیت + حدیث هفته ـ۲+ + زندگینامه+ + +

صفحات: